İspanya Genel Bilgi

Sıcak İnsan Profili ve Eşsiz Coğrafyası ise İstediğiniz Eğitim İspanya'da !

  • İspanya Avrupa’nın güney batısında İber Yarımadası’nda yer alır. Batısında Portekiz, kuzeyinde Fransa ve Andorra ile sınır komşusudur. İspanya Avrupa’da Fransa’dan sonra en büyük yüz ölçümüne sahip ikinci ülkedir. Para birimi Euro’dur. Özellikle köklü tarihi ile ve ihtişamlı yapıtlarıyla sanat eserleriyle dolu sokakları turistlerin ve öğrencilerin yıllardır cazibe merkezi.
  • Nasıl İngilizce dili eğitimi denilince, İngiltere ilk akla gelen ülkelerden birisi ise, aynı şekilde İspanya da İspanyolca dili için oldukça mantıklı bir seçim. İngilizceden sonra en çok konuşulan diller sırasında, ikinci sırada yer alan İspanyolcaya birçok sektörde ihtiyaç duyulmaktadır.
  • İngilizce öğrenen insanların çoğunlukla öğrenmeyi tercih ettikleri dil Almancadan sonra İspanyolcadır. Sıcak Akdeniz iklimine sahip İspanya iklim olarak oldukça rahat bir iklime sahip.
  • Özellikle İspanyolca öğrenmek isteyen öğrencilerin odak noktası olan İspanya aynı zamanda İngilizce dil eğitimi için de birçok dil okuluna sahip.